Masáže

Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie, čiže sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov, štruktúrovaných, neštruktúrovaných, stacionárnych alebo pohyblivých – tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok.

Čoraz viac ľudí trpí bolesťami chrbta a dôvodov, prečo to tak je, býva mnoho. Únava po náročnom dni v práci, stres, sedavé zamestnanie alebo nedostatok pohybu. Na zmiernenie alebo na odstránenie týchto bolestí pomáha nielen voľba správneho matraca, pravidelné cvičenie, či účinná liečba, ale aj masáž chrbta. Masáž chrbta je veľmi prospešná a pomáha pri regenerácii, zlepšuje krvný obeh a zároveň odstráni únavu človeka.

Penzión Štrba *** má v ponuke polhodinovú masáž chrbta alebo hodinovú masáž chrbta alebo celého tela. Masáže vykonáva certifikovaný ukrajinský masér Voloďa (Penzión Štrba *** podporuje ukrajinských odídencov a pomáha im v ich ťažkej situácii).

Arietes Marmont Resort má v ponuke bankovanie, detskú masáž, športovú masáž, klasickú masáž (jemnú), lávové kamene a zábal z včelieho vosku alebo rašelinový zábal.

Hotel Nezábudka *** ponúka klasickú masáž alebo masáž tváre.